• Ana Sayfa
  • +Plus
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi bir spor ülkesi haline getirecek adımları atmayı sürdüreceğiz | FUTBOLHABER.COM.TR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi bir spor ülkesi haline getirecek adımları atmayı sürdüreceğiz | FUTBOLHABER.COM.TR

 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi bir spor ülkesi haline getirecek adımları atmayı sürdüreceğiz | FUTBOLHABER.COM.TR
Okunuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi bir spor ülkesi haline getirecek adımları atmayı sürdüreceğiz | FUTBOLHABER.COM.TR
Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi 17. Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı’na bir video mesaj gönderdi. Çatışmaların ve savaşların küresel gündemi meşgul ettiği bir dönemde sporun birleştirici ve kucaklaştırıcı yönüne daha fazla ihtiyaç duyduklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Avrupa Konseyi 17?nci Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı münasebetiyle sizleri ülkemizde ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’ye, turizm, tarih, kültür şehrimiz Antalya’ya hepiniz hoş geldiniz. Konferansın başarılı geçmesini, ülkelerimiz, sporcularımız ve spor camialarımız açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum. Farklı toplumların spor ortak paydasında bir araya gelmesi, işbirliğinin artmasının yanında barış atmosferinin güçlenmesine de katkılar sunuyor. Çatışmaların ve savaşların küresel gündemi meşgul ettiği günümüzde sporun birleştirici, kucaklaştırıcı yönüne daha fazla ihtiyaç duyuyoruz.

Türkiye olarak bu anlayışla ev sahipliği yaptığımız uluslararası spor organizasyonları vasıtasıyla insanlığa karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Ülkemiz genelinde sportif tesisleşme ve sporun tabana yayılmasına yönelik yatırımlarımız da günden güne artıyor. Sporcularımızın, uluslararası spor müsabakalarında farklı branşlarda elde ettiği başarıları, spora verdiğimiz önemin neticeleri olarak görüyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde de insanımıza sporu sevdirecek, Türkiye’yi bir spor ülkesi haline getirecek adımları atmayı sürdüreceğiz.

Kurucu üyesi olduğumuz Avrupa Konseyi çatısı altında spor yönetimi alanındaki işbirliğimizi geliştirmeye hazır olduğumuzu, bu vesileyle ifade etmek istiyorum. Konferans çerçevesinde yapılacak tartışmaların ve alınacak kararların bu süreçte bizlere yardımcı olacağına inanıyorum. Değerli fikirleriyle konferansa katkı sunan, içeriğini zenginleştiren tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bu düşüncelerle Avrupa Konseyi 17?nci Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Toplantının düzenlenmesinde emeği geçen başta Avrupa Konseyi ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yetkilileri olmak üzere herkesi şahsım ve ülkem adına tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun